0_Спорт.ПорталФудбал

Чурлинов: Ќе дадеме се од себе на првиот натпревар

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година во вторник ќе биде домаќин на Фарски Острови во квалификациите за Европското првенство 2021. Членот на Келн, Дарко Чурлинов ветува максимално залагање на сите што ќе добијат шанса да играа.

Back to top button
Close
Close