0_Македонија.ПорталПолитика

Чулев во посета на СВР Прилеп

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска во рамки на своите работни активности, ќе го посети Одделението за внатрешни работи во Прилеп.

Скопје, 24 јуни 2020 (МИА) – Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска во рамки на своите работни активности, ќе го посети Одделението за внатрешни работи во Прилеп.

Како што информира МВР, Чулев ќе има работен состанок со раководството на ОВР Прилеп. сст/са/

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close