0_Македонија.ПорталПолитика

Чулев во посета на СВР Куманово

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска во рамки на своите работни активности, ќе го посети Секторот за внатрешни работи во Куманово.

Скопје, 27 јуни 2020 (МИА) – Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска во рамки на своите работни активности, ќе го посети Секторот за внатрешни работи во Куманово.

Како што информира МВР, министерот Чулев ќе има работен состанок со раководството на СВР Куманово.бт/са/

Таг
Back to top button
Close
Close