Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Членовите на комисијата епидемиолози во Грција заштитени од одговорност и судски гонења

Со амандман од Министерството за здравство на Грција, а изгласан во Парламентот од пратениците на Нова демократија, членовите на комисиите инволвирани во справувањето со коронавирусот добија имунитет и се заштитени од судски гонења и одговорност, нешто што предизвика реакции во Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close