БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Членови на „Рубикон“ упаднаа во атинска болница

Околу 10 лица, членови на грчката анархистичка група „Рубикон“, упаднаа во атинска болница во знак на протест поради смртта на болничарката од Ерменија која пред неколку дена за да избегне проверка и да биде уапсена, си го одзеде животот фрлајќи се од првиот кат на болницата, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close