Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Членови на невладини оргнизации дел од мрежа што помагала мигранти нелегално да стигнат на Лезбос

Кривични дела како формирање криминална организација, шпионажа, издавање на државни тајни и прекршување на Кодексот за миграција се вклучени во предмет против организирана мрежа која помагала мигранти, нелегално, преку островот Лезбос да влезат на грчка територија, а дел од мрежата се 35 лица од кои 33 се странски државјани- членови на четири Невладини организации, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close