СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Членови на Конгресот на САД го повикаа ФБИ да покрене криминалистичка истрага против Трамп

Во писмо до директорот на ФБИ, Кристофер Вреј, демократ од Калифорнија, Тед Лиеу и демократот од Њујорк, Катлин Рајс, наведуваат дека „доказите за изборната измама на г. Трамп се јасно видливи“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close