0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Членка сме на НАТО и немаме алтернатива за ЕУ, но имаме сериозен интерес за економска соработка со Русија

Оваа Влада се има докажано во евроатлантската определба, но пред се и над се им служи на интересите на граѓаните на оваа земја, изјави премиерот Зоран Заев, одговарајќи на прашање на пратеникот на Алијансата на Албанците и Алтернатива, Халил Снопче зошто Северна Македонија не се приклучила на економските санкции на ЕУ кон Русија.

Back to top button
Close
Close