ЕвропаЕвропа.Портал

Чижов: Русија наскоро ќе одговори на санкциите на ЕУ

Москва наскоро ќе одговори на санкциите на ЕУ, најави денеска постојаниот претставник на Русија во ЕУ, Владимир Чижов, додавајќи дека станува збор за еднострано ограничување кое не може да донесе резултати, освен што Русија ќе преземе реципрочни мерки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close