0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вести

„Чисто, како Лешница после нас“-акција за чистење на ПК „Јелак“

Планинарскиот клуб „Јелак“ од Тетово организира марш до месноста Лешница и спроведување еколошка акција за чистење на тој предел.  Акцијата е насловена „Чисто, како Лешница после нас“.

Back to top button
Close
Close