0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Чиривеља: Ни кажаа дека ќе играме повторно во јуни

Играчот од средниот ред на Ливерпул изјави дека неговиот клуб објавил дека до средината на мај „црвените“ ќе тренираат одделно.

Ливерпул, 18 април 2020 (МИА) – Педро Чиривеља во голема мерка ја потврди веста порано денес – дека фудбалот се враќа во Англија во јуни.

Играчот од средниот ред на Ливерпул изјави дека неговиот клуб објавил дека до средината на мај „црвените“ ќе тренираат одделно.

– Ни беше кажано дека до средината на мај ќе тренираме индивидуално. Потоа, ако е можно, ќе продолжиме со нормален тренинг и ќе започнеме да играме во јуни, рече Чиривеља, цитиран од медиумите на Островот.

Таг
Back to top button
Close
Close