Svet.SlajderСвет

Чиле ги одложи изборите поради пандемијата

Чилеанскиот Парламент го одобри нацрт-законот поднесен од претседателот Себастијан Пинера за одложување на изборите на локалните и регионални избори што беа закажани на 15 и 16 мај, поради пандемијата со Ковид-19

Back to top button
Close
Close