0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници МКДМакедонија.СлајдерОпштествоТема

Четвртиот бран на ковид-пандемијата, најлош период за Гостивар во изминатите две години

Ковид-пандемијата во четвртиот бран силно го погоди Гостивар и околината. Близу сто илјади жители во овој регион го живеат најлошиот период од корона-кризата во изминативе две години. Потврда на состојбата се податоците од ковид-статистиката.

Back to top button
Close
Close