Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Четвртина од вработените во Германија работат од дома

Овој податок значи дека бројот на луѓето кои работат онлајн е значително зголемен, што гермаманската Влада и го очекуваше како дел од напорите да се намали бројот на нови инфекции со коронавирус во текот на зимата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close