0_Спорт.ПорталРакомет

Четврта титула во СЕХА-лигата за Веспрем

Со синоќешната победа на пенали над хрватскиот шампион ППД Загреб од 31-29 (27-27), ракометарите на унгарски Веспрем ја освоија четвртата титула во СЕХА-лигата и дојдоа на една помалку од македонскиот првак Вардар 1961, кој со пет трофеи останува најуспешна екипа во историјата на ова регионалното натпреварување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close