0_Спорт.ПорталРезултатиФудбал

Четврта победа за Академија Пандев за лидерско место во ПМФЛ

Екипата на Академија Пандев ја забележа четвртата победа оваа сезона во Првата македонска фудбалска лига за прво место на табелата.

Скопје, 12 септември 2021 (МИА) – Екипата на Академија Пандев ја забележа четвртата победа оваа сезона во Првата македонска фудбалска лига за прво место на табелата.

Резултати на натпреварите од 6. коло одиграни попладнево:

Академија Пандев – Македонија ЃП 4:1
Борец – Пелистер 2:1
Работнички – Брегалница 2:0
Струга – Скопје 1:0
Тиквеш – Ренова 0:2.

Колото ќе биде комплетирано во вторник со дербито меѓу Шкендија и Шкупи.

Табела: Академија Пандев 13 бодови, Струга 12, Ренова 11, Работнички 11, Шкупи 10 (натпревар помалку), Македонија ЃП 9, Брегалница 7, Борец 7, Шкендија 6 (натпревар помалку), Скопје 5, Тиквеш 2, Пелистер 1. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close