ХроникаХроника.Портал

Четворица жители на Чегране обвинети за насилство

Гостиварското јавно обвинителство поднесе обвинение против четири лица од Чегране на возраст од 18-19 години кои заедно со уште двајца малолетници извршиле насилство врз едно лице,а ја загрозиле и сигурноста на други лица присутни на настанот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close