Svet.SlajderСветСвет.Портал

Четворица туниски воени офицери убиени во експлозија

Четворица туниски воени лица денеска се убиени откако нивното возило било погодено од експлозивна направа во планинска област, изјави официјален армиски претставник, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close