0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вести

Четворица лаборанти од Клиничката болница во Штип позитивни на Ковид-19

Четворица лаборанти од лабараторијата во Клиничка болница-Штип се заразени со коронавирусот. Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев ја потврди информацијата за МИА и вели дека од вчера со заразените во изолација се и петмина нивни колеги од болничката лабараторија, бидејќи имале контакт со заразените.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close