Svet.SlajderСветСвет.Портал

Четиринаесет загинати во автобуска несреќа во Пакистан

Четиринаесет лица загинаа откако денеска се преврте автобус во југозападниот дел на Пакистан поради неприлагодена брзина, соопшти полицијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close