Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Четиринаесет приведени по вчерашниот протест против абортусот во Полска

Четиринаесет лица се приведени по синоќешните демонстрациите пред Уставниот суд на Полска против заострувањето на одредбите од Законот за абортус, соопшти полицијата, пренесе ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close