Дописници СветЕвропа

Четиринаесет отсто од позитивните случаи на Ковид во Франција се од новите варијанти

Прелиминарните резултати од последното истражување покажуваат зголемување на циркулацијата на варијантите на коронавирусот во Франција, кое сепак, според експертите, не е „експлозивно“, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close