Дописници МКДКултураКултура.Портал

„Четири соби“ премиерно во Велешкиот театар

Во Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов - Џинот“ во Велес, вечер премиерно ќе биде изведена претставата „Четири соби“ во режија и адаптација на Синиша Евтимов. Таа е прва премиера од сезоната 2021 „Да се почне одново“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close