Svet.SlajderСветСвет.Портал

Четири милиони Израелци ја примиле првата доза вакцина

Четири милиони Израелци или 44 проценти од вкупната популација на Израел ја примиле првата доза вакцина против коронавирус, објави израелскиот ТВ Канал 12, повикувајќи се на податоци од Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close