0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Четири лица преку измама на граѓани се стекнале со имотна корист од над 5 милиони денари

Со вршење кривично дело лицата Р.А.(27) М.А.(18), К.К.(29) и Н.А.(29) се стекнале со противправна имотна корист од околу 5.472.790 денари, информираат од МВР

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close