0_Спорт.ПорталФудбал

Четири гола на Сон во убедливиот триумф на Тотенхем

Тимот на Тотетнхем кој в четврток гостува во Скопје против Шкендија, попладнево забележа убедливата победа на гостувањето кај Саутемптон со 5:2.

Саутемптон, 20 септември 2020 (МИА) – Тимот на Тотетнхем кој в четврток гостува во Скопје против Шкендија, попладнево забележа убедливата победа на гостувањето кај Саутемптон со 5:2.

Најдобар играч на натпреварот беше Хунг-Мин Сон кој постигна четири гола. Покрај Сон за гостите од Лондон погоди и Хари Кејн.

За избраниците на Жозе Мурињо ова е прва победа во новата сезона од Премиер лигата.

„Спарс“ в четврток ќе играат со Шкендија во третото коло од квалификациите за Лига Европа. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close