Политички партии

Честитка по повод Меѓународниот ден на Ромите од претседателот на партијата Сојуз на Ромите од Македонија, Габриел Бајрам

Пред точно 50 години, на денешен ден, се стави печат на ромскиот идентитет и се поставија темелите на ромската нација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close