0_Спорт.ПорталОпштествоОстанато

Честитка од Заев за успехот на атлетичарите Ивановски и Стојоски

Премиерот Зоран Заев им го честиташе  големиот успех на нашите атлетичари Дарио Ивановски и Јован Стојоски, кои на Атлетските митинзи во Белград освоија А норма и пласман на Европското првенство во сала, кое ќе се одржи во март во Полска. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close