0_Македонија.ПорталПолитика

Честитка од Спасовски по повод Нова година

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на сите граѓани им ја честита Новата 2020 година  и им посакува добро здравје, успех, среќа и бериќет.

Скопје, 1 јануари 2020 (МИА) – Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на сите граѓани им ја честита Новата 2020 година, посакувајќи им добро здравје, успех, среќа и бериќет.

Како што соопшти денеска МВР, Спасовски им ја честита Новата година и на сите вработени во Министерството за внатрешни работи, посакувајќи им здравје, среќа и успеси на професионален и на личен план. мд/дма/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close