Политички партии

Честитка од претседателот на ДУИ Ахмети по повод христијанскиот празник Божик

Претседателот на Демократска унија за интеграција Али Ахмети, упати честитка до граѓаните по повод христијанскиот празник Христовото раѓање - Божик.

Скопје, 7 јануари 2020 (МИА) – Претседателот на Демократска унија за интеграција Али Ахмети, упати честитка до граѓаните по повод христијанскиот празник Христовото раѓање – Божик.

– Божик е голем и значаен православен празник со кој се слави раѓањето на Исус Христос и не соединува во искрените взаемни желби за здравје, успех, среќа и меѓусебно разбирање и почит. Со векови славиме, се почитуваме, веруваме и се радуваме заедно, стои во честитката од претседателот на ДУИ.

Во честитката претседателот на ДУИ Ахмети на граѓаните им посакува здравје, среќа, спокој и благосостојба.фф/цр

Back to top button
Close
Close