0_Македонија.ПорталГраѓански секторДописници Свет

Честитка од МД „Илинден“ – Тирана по повод Меѓународниот ден на мајчиниот јазик

Македонското друштво „Илинден“ - Тирана по повод одбележувањето на Меѓународниот ден на мајчиниот јазик, 21 февруари, упати честитка до припадниците на македонскато национално малцинство во Република Албанија, како и до сите Македонци ширум светот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close