Дописници МКДОпштински вести

Честитка од МД „Илинден“ по повод 23 октомври

Македонското друштво „Илинден“-Тирана и огранокот за Голо Брдо, по повод празникот 23 октомври - Ден на македонската револуционерна борба упати честитка до сите Македонци каде и да се, со искрени желби за мир, благосостојба и подобра иднина.

Back to top button
Close
Close