Оригинални текстови

Честитка од градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу за Фитр Бајрам 

Градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу упати денеска честитка по повод Фитр Бајрам. Тој им посакува на граѓаните многу здравје, мир и благосостојба во нивните семејства.  Ганиу вели дека иако во време на пандемија, она што не држеше блиску едни до други, непобедливи пред предизвиците со кои се соочувавме, беа токму високите доблести на верата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close