БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Честитка од Бајден за Денот на косовската независност: Косово има посебно место во нашето семејство

Претседателот на Соединетите Американски Држави Џо Бајден ѝ испрати телеграма на вршителката на должноста претседател на Република Косово, Вјоса Османи, во која неа и на граѓаните на Косово им го честита утрешниот празник, Денот на независноста на државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close