0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштество

Честитка на МД „Илинден“ по повод Денот на сесловенските просветители Кирил и Методиј

По повод 24 Мај, Денот на словенските просветители светите Кирил и Методиј, македонското друштво „Илинден“-Тирана упати честитка до Поглаварот на МПЦ- ОА, архиепископот г.г.Стефан и до сите Македонци каде и да се.

Back to top button
Close
Close