ЕвропаЕвропа.Портал

Чесите бараат од партнерите во ЕУ и НАТО да ги протераат руските дипломати

Чешка ги повикува партнерите од ЕУ и НАТО да ги протераат руските дипломати во знак на солидарност со Прага во нејзиниот дипломатски спор со Москва, изјави денеска чешкиот министер за надворешни работи и внатрешни работи Јан Хамачек.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close