Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Чешките болници ги исполнија своите капацитети, ќе бараат од Германија да прими пациенти

Одделите за интензивна нега во Чешка го достигнаа својот максимален капацитет, а бројот на заразени продолжува да расте со брзо темпо, објави денеска чешкото Министерство за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close