ЕвропаЕвропа.Портал

Чешкиот претседател Земан во болница

Претседателот на Чешка Милош Земан ќе биде хоспитализиран неколку дена за да „ја врати кондицијата“, изјави денеска портпаролот на претседателството, Жири Овчачек. 

Back to top button
Close
Close