Svet.SlajderЕвропа

Чешкиот премиер Бабиш нема да бара гласање на доверба на Владата

Чешкиот премиер Андреј Бабиш денеска изјави дека нема да бара гласање на доверба во Парламентот, два дена откако неговата малцинска влада се соочи со распаѓање откако Комунистичката партија се повлече од договорот за премолчена согласност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close