0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Чешкиот парламент побара Русија да плати отштета за експлозијата во складиштето за муниција во 2014 година

Чешките пратеници, исто така, ја повикаа владата да го намали бројот на руски дипломати во земјата и ја поддржаа нејзината одлука да протера 18 вработени во руската Амбасада во Прага, кои во понеделникот веќе го напуштија главниот град, пренесува Тасс .

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close