0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Чешкиот Парламент изгласа доверба на Владата

Чешкиот Парламент синоќа не изгласа недоверба на Владата откако комунистите не го поддржаа барањето на другите опозициски партии за смена на премиерот Андреј Бабиш, неколку месеци пред општите парламентарни избори.

Back to top button
Close
Close