Svet.SlajderЕвропа

Чешка сака да ја забошти експлозијата во Врбјетице за Прага да ја организира средбата Бајден – Путин

ешкиот вицепремиер Јан Хамачек денеска ги отфрли како целосна измислица информации во медиумите дека планира да ја посети Москва на 19 април за да го прикрие скандалот со експлозијата на магацин за муниција во Врбјетице во 2014 година, за кој се осомничени руски агенти, во замена за еден милион вакцини Спутник В и евентуалната средба Бајден-Путин да се одржи во Прага

Back to top button
Close
Close