Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Чешка побарала од државите од ЕУ да протераат по еден дипломат на Русија

На неформалниот самит во Португалија, чешкиот премиер Андреј Бабиш побара од земјите членки на Европската унија да протераат по еден руски дипломат во знак на солидарност со Чешката Република во нејзината дипломатска војна со Русија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close