ЕвропаЕвропа.Портал

Чешка од понеделник воведува вонредна состојба

Чешката Влада прогласи вонредна состојба, која стапува во сила од понеделник, и воведе мерки кои вклучуваат ограничување на собири и забрана за мјузикли и опери во борбата против новиот бран на коронавирусот.

Back to top button
Close
Close