Svet.SlajderЕвропа

Чешка од 1 јуни ќе почне да ги вакцинира сите постари од 16 години

Чешкиот премиер Андреј Бабиш изјави дека Чешка сака да почне регистрација на лица над 16 години за вакцинација против ковид-19 најдоцна до 1 јуни.

Back to top button
Close
Close