Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Чешка изрази интерес за руската вакцина „Спутник V“

Чешка изрази интерес за руската вакцина „Спутник V“ против Ковид-19, јави ДПА, повикувајќи се на денешната посета на премиерот Андреј Бабиш на Будимпешта, каде од неговот унгарски колега, премиерот Виктор Орбан, треба да ги дознае деталите за планираната употреба на вакцината во оваа земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close