0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Чешка ќе подари 2,39 милиони дози вакцини на 12 земји, меѓу нив и Северна Македонија

Чешката влада денеска донесе одлука да испрати како подарок 2,39 милиони вакцини против Ковид-19 на 12 земји, вклучувајќи ги и Северна Македонија, Босна и Херцеговина и некои земји во Африка и Азија, меѓу кои и Тајван.

Back to top button
Close
Close