Некатегоризирано

Челзи остана на само една победа на последните пет премиерлигашки натпревари

Во првиот денешен натпревар од 25. коло во Англиското фудбалско првенство, Лестер и Челзи одиграа нерешено 2:2.

Лечестер, 1 февруари 2020 (МИА) – Во првиот денешен натпревар од 25. коло во Англиското фудбалско првенство, Лестер и Челзи одиграа нерешено 2:2.

И двата тима освоија по еден бод и останаа на своите места во поредокот, „лисиците“ трети со 49 бода, лондончани четврти со 41.

Челси победи само на еден од последните пет натпревари во Премиер лигата. „Сините“ пред Лестер ремизираа и со Арсенал со истиот резултат (2:2), претходно загубија од Њукасл (0:1), го совладаа Барнли со 3:0 и одиграа нерешено 1:1 со Брајтон. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close