0_Спорт.ПорталРезултатиФудбал

Челзи и Јунајтед убедливи, Арсенал повторно ремизира

Англиските премиерлигаши викендов ги играат натпреварите од 22. коло. Веќе се завршени шест средби од саботната програма, на кои фаворитите Челзи и Манчестер јунајтед забележаа високи победи, додека Арсенал одигра нерешено.

Лондон, 11 јануари 2020 (МИА) – Англиските премиерлигаши викендов ги играат натпреварите од 22. коло. Веќе се завршени шест средби од саботната програма, на кои фаворитите Челзи и Манчестер јунајтед забележаа високи победи, додека Арсенал одигра нерешено.

Постигнати резултати:

Кристал палас – Арсенал 1:1
Челзи – Барнли 3:0
Евертон – Брајтон 1:0
Лестер – Саутемптон 1:2
Манчестер јунајтед – Норвич 4:0
Вулвс – Њукасл 1:1.

Од 18:30 часот во дербито се среќаваат Тотенхем и Ливерпул.

Табела: Ливерпул 58 бода (20 натпревари), Лестер 45 (22), Мначестер сити 44 (21), Челзи 39 (22), Манчестер јунајтед 34 (22),… зс/

Таг
Back to top button
Close
Close