0_Спорт.ПорталФудбал

Челзи го подготвува својот прв предлог за Хаверц – 70 милиони евра плус бонуси

Челзи ја подготвува првата понуда за трансфер за играчот од средниот ред на Баер, Каи Хаверц. Според новинарот Николо Скира, лондонскиот клуб е подготвен да му плати на Баер 70 милиони евра плус бонуси.

Лондон, 12 јули 2020 (МИА) – Челзи ја подготвува првата понуда за трансфер за играчот од средниот ред на Баер, Каи Хаверц. Според новинарот Николо Скира, лондонскиот клуб е подготвен да му плати на Баер 70 милиони евра плус бонуси.

За да добие средства за оваа зделка, Челзи планира да го продаде дефанзивецот Емерсон, како и играчите од средниот ред Бакајоко и Жоржињо, кого Френк Лампард не ги гледа во тимот.

Забележано е дека Жоржињо би сакал да се врати во Италија и повторно да се соедини со Маурицио Сари во Јувентус. Исто така претходно беше објавено дека тренерот на Интер, Антонио Конте е заинтересиран за стекнување на Емерсон.

Оваа сезона Хаверц одигра 30 натпревари за Баер во Бундес-лигата, постигна 12 голови и направи шест асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close